Bez dobrej pamięci nie zagrasz w dobrą grę

Każdy, kto kupuje komputer osobisty stacjonarny, albo laptopa, robi to w jakimś konkretnym celu i z jakimś przeznaczeniem. Jedni będą używać komputera po prostu do przeglądania Internetu, z kolei inni będą chcieli wykorzystywać komputer do grania czy używania jakiś programów. Pojawią się też konsumenci, którzy po prostu będą go używać tylko do pracy. Cel i przeznaczenie, w jakim kupujemy komputer, mają przy jego wyborze ogromne znaczenie. Ponieważ od tego, do czego potrzebujemy komputera, będą zależeć jego cena oraz poszczególne parametry.

Jeśli komputer chcemy kupić do użytku domowego, pisania i korzystania z Internetu, to nie będzie nam potrzebny dobry procesor czy porządny RAM. Wystarczy podstawowy sprzęt i dobry system operacyjny i już możemy korzystać z dobrodziejstw takiego urządzenia. Co innego, jeśli na komputerze mamy zamiar grać w gry. Oczywiście, do podstawowych gier typu pasjans też wystarczy najzwyklejszy sprzęt. Ale jeśli marzą nam się gry o pięknej grafice i rozbudowanej grafice to już bez dobrej pamięci RAM się nie obejdzie. Bo to właśnie od niej zależy to, jak na Naszym komputerze pracować będą wszystkie gry i programy. Jeśli pamięć będzie za słaba to niestety, ale możemy napotkać wielki opór ze strony komputera.

Do grania w nowoczesne i „wypasione” gry nie wystarczy tylko dobra pamięć RAM. Będzie jeszcze potrzebny mocny procesor i dobra karta graficzna. To wszystko sprawi, że taki komputer będzie już o wiele droższy od podstawowego modelu. Nie mniej jednak, za dobry komputer do grania damy nie więcej niż trzy tysiące złotych. Mowa oczywiście o komputerze stacjonarnym, ponieważ w laptopach kwestia ta wygląda zupełnie inaczej. Ale do grania w gry z reguły kupuje się komputer stacjonarny a nie laptopa.

Pamięć RAM jest odpowiedzialna za przetwarzanie wszystkich programów i ich działanie. Programów, których używamy na komputerze. Dotyczy to zatem również gier komputerowych. Jeśli RAM będzie za słaby to najprawdopodobniej skutkiem tego będzie zawieszanie się komputera, spowalnianie obrazu w grze i ogólne zamulenie. Za samą grafikę w grze odpowiedzialna jest znowu karta graficzna, dzięki której będziemy mogli grać na pełnych bądź nie pełnych szczegółach. O ile słabsza karta graficzna spowoduje, że gra będzie graficznie okrojona, o tyle brak odpowiedniej pamięci RAM uniemożliwi Nam zabawę zupełnie. Można wytrzymać słabsze efekty wizualne w grze, ale brak jej płynności zirytuje każdego, kto będzie chciał na komputerze pograć.

Dlatego można podsumować i ostrzec przed kupnem niewłaściwego komputera do swoich celów. Jeśli potrzebujecie komputera do grania to zwróćcie szczególną uwagę na to, jaka będzie pamięć RAM, jaka będzie karta graficzna i moc obliczeniowa oraz szybkość procesora. Komputer do grania najlepiej jest kupić w sklepie typowo komputerowym, gdzie można zawsze liczyć na fachową pomoc ze strony sprzedawcy. Dobranie sprzętu odpowiedniego do potrzeb kupującego to gwarancja zadowolenia klienta. Dlatego w każdym sklepie możemy liczyć na profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru komputera dedykowanego do gier komputerowych właśnie.