Dla graczy najważniejsza jest grafika

Komputery kupuje się zazwyczaj z myślą o jakimś konkretnym sposobie jego użytkowania. W zależności od przeznaczenie potrzebne będą inne parametry techniczne komputera. Dzisiaj, chcielibyśmy pokazać, jaki powinien być kupiony komputer do gier, a konkretnie do grania w gry najnowszej generacji. Oczywiście najlepiej kupić komputer stacjonarny, ponieważ zawsze tego rodzaju sprzęt będzie miał lepsze właściwości, szczególnie jeśli chodzi o granie. Obecnie gry komputerowe to programy napisane na kilku płytach DVD. Zatem możliwości graficzne gier są niesamowite. Każda gra ma dzisiaj tak realistyczną grafikę, że oglądając z boku kogoś grającego na komputerze można pomyśleć, że to po prostu film. Do takich emocji związanych z graniem i takiego realizmu grafiki potrzebny jest naprawdę mocny komputer do gier.

Kupienie komputera dobrego do grania nie stanowi dzisiaj żadnego problemu. Kupi się go zarówno w wielkim supermarkecie z elektroniką jak i specjalistycznym sklepie ze sprzętem komputerowym. Trzeba tylko wiedzieć, czego się szuka. Gracze zawodowi doskonale wiedzą, jak mocny musi być komputer do gier, który chcę kupić. Ale jeśli chcecie pograć na komputerze amatorsko i dla relaksu to warto sprawdzić sobie w sklepie z komputerowymi grami, jakie wymagania mają najnowsze produkcje. Wiedząc, jakie oczekiwania co do komputera mają producenci sprzętu, będziemy już wiedzieć, jakiego komputera szukać.

Przy doborze odpowiedniego sprzętu komputerowego trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na trzy ważne parametry. Na pewno dobry komputer do gier powinien mieć bardzo szybki procesor, pojemną pamięć RAM i co najważniejsze – mocną i to naprawdę mocną kartę graficzną. Procesor powinien być najlepiej czterordzeniowy, ważne, żeby na każdy rdzeń przypadało przynajmniej 2Ghz częstotliwości zapisu, czyli szybkości procesora. Jeśli chodzi o pamięć RAM to do najnowszych gier spokojnie wystarczy 4Gb pamięci RAM, ale „wypasiony” komputer do gier powinien mieć co najmniej 8Gb pamięci. To wystarczy na spokojną pracę komputera z odpaloną na nim grą, nawet jeśli w tle będzie działać jeszcze kilka innych programów.

Na koniec zostawiamy sobie prawdziwy deser, czyli kartę graficzną. Tutaj co chwilę pojawiają się nowe i jeszcze mocniejsze. Grafiki różnych producentów dzielą się głównie na dwie grupy, mianowicie GeForce i Radeon. Najlepsze karty graficzne kupowane samodzielnie kosztują około tysiąca złotych, ale są to już naprawdę maksymalne sprzęty. Karty graficzne do grania mają swoje własne chłodzenie w postaci dwóch przyczepionych wentylatorów. Jeśli chcecie mieć naprawdę mocny komputer do gier to albo musicie liczyć się z wydatkiem około trzech tysięcy złotych za całość w sklepie lub markecie albo możecie poskładać wszystko samemu, mając pewność, że zmontowaliście sobie możliwie najlepszy sprzęt. Do amatorskiego grania dla rozrywki naprawdę na spokojnie wystarczy sprzęt kupiony w markecie. Tylko taki raczej z wyższej aniżeli niższej półki. Bo na tanim sprzęcie z promocji też raczej nie pogracie za wiele.