Sposób na tanie komputery.

Komputery dostępne są dzisiaj dla każdego w bardzo dobrej, a wręcz znakomitej cenie. Przeciętny komputer stacjonarny to koszt rzędu tysiąca złotych w podstawowej wersji. Droższe modele i co za tym idzie lepsze kosztują więcej, ale oczywiście cena zależy od oczekiwań użytkowników. Są jednak sposoby na kupienie naprawdę tanio komputerów, na przykład do firmy, a możliwość taką dają tak zwane komputery poleasingowe a raczej wykupienie ich z firmy, która oferowała leasing właśnie na nie. Czym one się różnią od normalnych komputerów ze sklepowej półki? Przede wszystkim tym, że komputery poleasingowe to niestety sprzęt używany. W zależności od tego czy to komputery z leasingu spłaconego, ale bez wykupu, czy z leasingu niespłacanego mogą mieć od kilku miesięcy to kilku lat. Ale ich cena może być naprawdę okazyjna, a przede wszystkim sprzedający gwarantuje nam, że są one sprawne. Na większość takich modeli otrzymujemy jeszcze kilka miesięcy dodatkowej gwarancji. Ale największym plusem takiej oferty jest cena, która jest naprawdę bardzo okazjonalna.

W niektórych przypadkach kwoty wykupu sprzętu po leasingu wahają się w granicach od 1 do 10 procent. To znaczy, że za taką cenę mogą ten sprzęt wykupić firmy, które korzystały z niego właśnie w leasingu. Jeśli się na to nie zdecydowały, to owe komputery trafiają na wolny rynek. I bardzo często jest tak, że te komputery poleasingowe można wykupić za niespełna około 20% wartości, a przeważnie nawet mniej. Oczywiście, kilkuletni komputer czy laptop po leasingu będzie warty co najwyżej kilkanaście procent swojej wartości w dniu zakupu. Dlatego bardzo często cena, jaką trzeba zapłacić za komputery poleasingowe jest jeszcze bardziej atrakcyjna i jeszcze bardziej przyjazna konsumentowi.

Komputery poleasingowe możemy kupić jeszcze taniej, jeśli znajdziemy taką ofertę, która pochodzi od nierzetelnego leasingobiorcy. Zazwyczaj pochodzi on z egzekucji sprzętu, który własnością leasingobiorcy staje się dopiero w momencie całkowitej spłaty sprzętu i jego wykupu. Co więcej, jeśli trafi się na naprawdę dobrą okazję to możemy kupić w miarę nowy sprzęt za niej niż połowę wartości. Wszystko zależy od tego, gdzie takie komputery poleasingowe znajdziemy. Jeśli to będzie oferta banku na sprzedaż zarekwirowanych produktów to możemy sporo zaoszczędzić, ale lepiej uważać na oferty z nieznanych źródeł, ponieważ może się okazać, że końcem końców nie zaoszczędzimy za wiele.

Na pewno jednak kupno komputerów po leasingu jest w pełni bezpieczne i rozsądne. Nie wątpliwie każdy może znaleźć w sieci takie oferty na poleasingowy sprzęt. Trzeba tylko przeglądać je cyklicznie, ponieważ dzięki temu można trafić na prawdziwą okazję. Każdy sprzęt wyprzedawany po leasingu musi też mieć gwarancję, na co najmniej kilka miesięcy. Gwarancja nie będzie od producenta, ale od sprzedawcy czy raczej oferenta. Warto jeszcze na koniec dodać, że komputery poleasingowe to bardzo dobra inwestycja. Nic przecież nie stoi na przeszkodzie, żeby kupić je a potem sprzedać z zyskiem. Wolny rynek w końcu obecny jest u Nas od co najmniej dwóch dekad.