Ciekawy komputer do gier

games-722136_1280Gry komputerowe to znana forma spędzania czasu wolnego przed komputerem. Niekiedy pozwalają naprawdę się odprężyć, a nawet przenieść w inny wymiar. Szczególnie gry RPG, ale nie tylko. Gry, które sprawiają, że myślimy o nich cały czas. Ale jeśli się przyjrzymy to zauważymy, że współczesne gry mają spore wymagania. W istocie – jak na ironię, aby sobie pograć dzisiaj potrzebny jest potężny komputer.

Aby komfortowo pograć w najnowsze tytuły nie obędzie się bez dwu- czy czterordzeniowego procesora głównego. I nie zapominajmy o szybkiej karcie graficznej obsługującej poprawnie grafikę trójwymiarową. Wyroby firmy NVIDIA czy ATI są wielce wskazane. Najnowsze karty z serii Radeon lub G-Force to to, czego potrzebujemy. Pamięć RAM – mierzona w Gigabajtach. Tutaj 1-2 GB to optymalna wartość. Twardy dysk – ten również powinien zawierać sporo wolnej przestrzeni. Ta akurat powinna być liczona w terabajtach. Przy czym jeden terabajt pamięci jest wystarczający. A poza tym złącza USB, HDMI oraz VGA.

Osobną sprawą jest czy mamy wybrać laptop czy komputer stacjonarny. Komputer stacjonarny ma wiele zalet. Przede wszystkim są to większe możliwości rozbudowy samego komputera. Wprawdzie istnieją sposoby na to, aby obejść fabryczne ograniczenia w laptopach, ale to nie to samo. Komputer stacjonarny dostarczany jest w obudowie Tower. Posiada on złącza PCI-Express. To do nich możemy bez problemowo podłączać karty graficzne, a także dźwiękowe i sieciowe. Internet i szybkie łącze to osobna sprawa. Jeżeli chcemy cieszyć się najnowszymi grami to szybkie łącze również nam się przyda. Do czego? Gry w trybie multiplayer z ludźmi przez internet. Albo gry online, do których również przyda nam się szybkie i stabilne złącze internetowe.

Możemy również kupić sobie laptopa do gier. Osobną sprawą jest czy w tym momencie nie lepiej kupić konsoli do gier. Ale trzymajmy się laptopa. Dobry laptop o zaawansowanych parametrach technicznych jest rozwiązaniem kosztownym. Ale bez przesady. Można znaleźć ciekawą ofertą w rozsądnej cenie. To znaczy komputer mający ekran o przekątnej 15.6” Full HD IPS, dobry procesor główny, solidną kartę graficzną, 4 GB pamięci RAM oraz kartę flash o pojemności 1 TB. A na takim laptopie pogramy sobie. Poszalejemy. Są też bardziej zaawansowane konstrukcje, ale są one jednocześnie bardziej kosztowne.

Jeżeli mowa o laptopach – trzeba pamiętać o pewnych ograniczeniach. Chodzi tutaj o możliwości rozbudowy, jak również wydzielanie ciepła. Niestety, laptopy grzeją się mocniej. I trzeba mieć to na uwadze. Jeżeli ktoś wykorzystuje laptopa do mało obciążających system czynności to wszystko jest w porządku. Natomiast jeśli ktoś myśli o czymś poważniejszym to niestety, mogą być trudności. Warto więc wcześniej pomyśleć o podstawce chłodzącej.

Ponadto możemy znaleźć komputery mające np. 8 GB pamięci RAM. Na takim komputerze można sporo porobić. A duża ilość szybkiej pamięci to rzecz nieodzowna. Jeżeli jej zabraknie, komputer zwolni w sposób znaczący. Oczywiście ważne są również inne parametry. I warto mieć to na uwadze.

Add Comment