Darmowy czy płatny antywirus

589-zdjecie-glowne-159-antywirus-platny-czy-darmowy-na-czym-polega-roznica-6Każdy użytkownik stoi przed ważnym wyborem, na jakie oprogramowanie antywirusowe należy się zdecydować. Są dwie opcje, darmowy czy płatny. W obydwu przypadków można wyróżnić dobre jak i także złe strony.

Co przemawia za wyborem darmowego oprogramowania antywirusowego. To powinno być oczywistą sprawą dotyczy o jego licencji, która jest w wersji freeware. Nie należy wydawać pieniędzy na zakup swojego oprogramowania. Warto także sprawdzić najnowsze rankingi najlepszych programów antywirusowych i należy zaobserwować to, że właśnie w czołówce można odnaleźć antywirusowy darmowe, świetnym przykładem jest Comodo. To może być dla każdego dość dużym zaskoczeniem ale to tylko informuję o tym, że nawet producenci wydający licencję freeware nieustannie polepszają swoje moduły.

Jeśli chodzi o program antywirusowy płatny to trzeba się liczyć z kosztami. Licencja w tym przypadku jest płatna i wykupuję się ją raz w roku. W zależności od pakietu oprogramowania można się liczyć z kosztami od 30 do nawet 150 zł za jeden program. Jednak po zakupie można mieć pełną ochronę a także darmowe wsparcie techniczne i ciągłe aktualizację programu. Jeśli ktoś decyduję się na zakup płatnego oprogramowania antywirusowego może mieć tak w zasadzie pewność o tym, że oprócz tradycyjnego systemu ,,Anty-virus” obejmie go cały pakiet ,,Internet-Security”. To kompleksowa ochrona mająca na celu strzec użytkownika przed wszelkim niechcianym zagrożeniem płynącym z Internetu a to m.in. trojany, wirusy marketingowe, keylogi, rootkity oraz wiele innych.

Add Comment