Słów kilka o darmowych programach graficznych

pc-1207834_1280Z pewnością każdy mógł usłyszeć o płatnym zestawie oprogramowania dla grafików jakim jest Photoshop. Bardzo udany pakiet, który pozwala każdemu zamienić się ze zwykłego użytkownika komputera do ,,mistrza fotografii i obróbki zdjęć”. Jednak czy tak właściwie to jest jedyne oprogramowanie dzięki któremu można wykonywać różnego rodzaju działania fotograficzne. Raczej nie. W tym przypadku należy także wymienić kilka zestawów darmowych programów graficznych.

Gimp to zaraz po Photoshopie najbardziej popularne oprogramowanie graficzne. Wszyscy Ci którym zależy na tanim używaniu programów służącym do tworzenia i obróbki zdjęć powinni zdecydować się na to oprogramowanie z tego względu iż bez żadnego problemu odnaleźć można niezliczoną ilość dodatkowych wtyczek. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy jednak nie mogą się rozstać i pogodzić z utratą photoshopa należy powiedzieć, że najlepiej będzie jeśli zastosuję się bardzo specyficzną skórkę(modyfikację), która bliźniaczo przypomina wyżej wspomniany zestaw Photoshopa.

Idealnym programem graficznym dla niezbyt zaawansowanych użytkownik komputerowych okazywać się może Paint.NET. Prosty w obsłudze ale także charakteryzuję się tak w zasadzie właściwą odpowiednią liczbą warstw(podobnie jak w PhotoShopie). Dlaczego tak w zasadzie to jest idealna opcja dla ,,osób nieprofesjonalistów”. Ponieważ nie wszyscy będą w stanie wykorzystywać pełne możliwości wyżej dwóch wymienionych programów jakim jest Gimp lub Photoshop.

Kolejne oprogramowanie darmowe, które idealnie może posłużyć się do obróbki zdjęć a także fotografii to z pewnością PhotoScape. To oprogramowanie w żaden sposób nie przypomina już Photoshopa. Interface tego programu wygląda zdecydowanie inaczej. Co może być dużym zaskoczeniem ten program daję możliwość skorzystania z funkcji obróbki plików RAW. Za to producentom należą się duże brawa ponieważ pomyśleli o bardziej zaawansowanych użytkownikach.

Webmasterzy, który mają w zamiarze bardzo szybko współpracować z plikami z rozszerzeniem HTML powinni wybrać opcję związaną z programem ImageTask. To kolejne oprogramowanie umożliwiające pewną i darmową obróbkę zdjęć. Przy wykorzystaniu bogatych funkcji systemu a także wtyczek istnieję świetna szansa na to aby w bezproblemowy sposób poradzić sobie z generowaniem galerii.

Bardzo chętnie wybieranym programem darmowym, który idealnie służy do retuszu i optymalizacji fotografii należy Photo Designer. Przy wykorzystaniu odpowiednich wtyczek można wykorzystać te najbardziej przydatne funkcje oprogramowania.

Add Comment