Pokaż innym jak potrafisz programować

Uważasz, że technikę tworzenia kodu programu opanowałeś w dużym stopniu i chciałbyś to pokazać innym osobom? Pomyśl o założenia własnego portfolio. Liczba rzeczy, które dzięki temu możesz zyskać jest naprawdę spora.

Zanim jednak stworzysz swoje profesjonalne portfolio pomyśl o tym co się powinno w nim znajdować. Zdecyduj się dodać w nim dość krótką informacje o swojej osobie. Napisz w paru zdaniach to czym się obecnie zajmujesz i które języki programowania nie stanowią dla Ciebie żadnego problemu. Nie możesz zapominać aby podać swojego kontaktu – w tym przypadku koniecznością jest podania adresu e-mail aby potencjalni zainteresowani mogli się skontaktować z Tobą w taki sposób.

Na swoim portfolio konieczne dołącz wszystkie zrealizowane pracę. Jeśli programujesz na co dzień w językach skryptowych przy wykorzystaniu frameworka lub zwyczajnego CMS np. Word Press pomyśl o tym aby zamieścić tutaj jakieś strony www. To właśnie dzięki temu możesz liczyć na to, że zainteresujesz innych klientów i to właśnie oni będą chcieli skorzystać z twoich usług. Jeśli tworzysz aplikację mobilne to pomyśl o tym aby przede wszystkim swoje realizację zamieszczać nie tylko na portfolio ale także w sklepie z programami. To z pewnością da Ci szansę na to, że trafisz do większego grona osób i nie tylko z Polski. Możesz także się udzielać na specjalnych stornach dla programistów z którymi możesz dzielić swój kod – wykorzystaj GitHub. Możesz zamieścić tam jakiś kod, który może być przydatny innym programistom.

Mając swoje portfolio zamieść na swojej stronie rekomendację i referencję od poprzednich klientów. To właśnie dzięki temu możesz liczyć na to, że tak właściwie osoby wchodzące na twoją stronę będą chciały z większym zaufaniem skorzystać z twoich usług – czy to stworzenia jakiejś aplikacji mobilnej lub strony www.

Twoje portfolio = twoja wizytówka. Potraktuj to w równie profesjonalny sposób a klienci to docenią, że Ty także podchodzisz do tej sprawy poważnie. Stwórz dobrą grafikę na stronę – możesz zawsze skorzystać z darmowych templatek i oczekiwać aż pierwszy klient napiszę do Ciebie z zapytaniem o ustalenie zakresu projektu.

Add Comment