Jaki tusz do HP DeskJet 2620 wybrać – zamiennik czy oryginalny?

Kupując drukarkę, najczęściej zawracamy uwagę wyłącznie na jej cenę. Warto jednak przeanalizować ceny tuszów, przez co będziemy mogli ocenić realny koszt eksploatacji. Warto rozważyć, czy kupować do swojego urządzenia tusze oryginalne, czy raczej ich zamienniki.

Jaki tusz do drukarki HP DeskJet 2620?

Po zakupie drukarki konieczne jest cykliczne dokupowanie do niej tuszy. Jeżeli drukujemy spore ilości, cena tuszów nie pozostaje bez znaczenia. Próbując obiektywnie odpowiedzieć na pytanie, które rozwiązanie jest korzystniejsze – zakup oryginalnego tuszu, czy jego zamiennika jest bardzo trudne. Obie grupy produktowe posiadają niemalże tylu samo zwolenników, co przeciwników. Jedno nie podlega dyskusji, zamienniki na pewno są tańsze. Bezdyskusyjny jest także fakt, że obie opcje posiadają wiele zalet.

Tusze oryginalne, czy tusze zamienniki?

Bardzo często, kiedy kupujemy tańszy model drukarki, nie sprawdzamy ile kosztują do niej tusze. Nieraz zdarza się tak, że przy naprawdę sporej eksploatacji cena kilkukrotnie przewyższa wartość samego urządzenia. Dlatego warto zapoznać się z tym zawczasu, żeby uniknąć późniejszego zaskoczenia. Jeżeli chodzi o tusze zamienniki, ich produkcja odbywa się z tych samych komponentów, co w tuszach oryginalnych. Główną różnicą pomiędzy zamiennikami a oryginałami jest cena. W zamiennikach gorszej jakości czasem cena przekłada się na gorszą jakość wydruku, jednak w naszym sklepie bardzo skrupulatnie dobieramy sprzedawany asortyment, tak by wydruki w Państwa domach, czy biurach zawsze miały satysfakcjonującą jakość. Proponowane przez nas zamienniki, dedykowane są do konkretnych modeli drukarek podobnie jak w przypadku tuszy oryginalnych i bez problemu działają razem, w duecie z urządzeniem. Tusze oryginalne są droższe, jednak spowodowane jest to najczęściej koniecznością przeprowadzania licznych testów jakościowych przez producentów. W naszym sklepie możemy zaproponować oryginalny tusz do drukarki HP DeskJet 2620 w naprawdę atrakcyjnej cenie.

Jaką jakość wydruku możemy uzyskać, używając tuszy zamienników?

Kupowanie dedykowanych tuszy oryginalnych zapewni nam całkowite dostosowanie do wymagań, jakie stawia producent. Chodzi tu przede wszystkim o lepkość oraz czas schnięcia tuszu. Zakup oryginalnego tuszu daje nam 100% pewność, że tusz spełni wszystkie wymagania producenta w tym zakresie. Tusze zamienniki na pierwszy rzut oka dają tę samą jakość, laik nie odróżni, czy wydruk został wykonany przy użyciu tuszu zamiennika, czy oryginalnego.

HP DeskJet 2620 tusz i jego wydajność

W przypadku tuszy oryginalnych wydajność określana jest przez producenta – ile stron wydruku będziemy mogli zrobić na danym opakowaniu tuszu. Wartość ta jest szacunkowa, jednak najczęściej znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości, wartości przybliżone są bardzo bliskie realnemu zużyciu. Jeżeli chodzi o tusze zamienniki, należy oczekiwać, że wartości określone przez producenta są również przybliżone, tak jak ma to miejsce w przypadku tuszy oryginalnych.

Czy używanie tuszy zamienników do HP DeskJet 2620 pozwala na oszczędność?

Jeżeli chodzi o tusze oryginalne nie ma mowy o oszczędności, ponieważ przy gwarancji jakości równocześnie są najdroższymi na rynku. Jednak zawsze warto się zastanowić, czy stosowanie tuszy zamienników jest oszczędnością realną, czy tylko pozorną. Wszystko zależne jest od ilości stron, które drukujemy. Jeżeli drukujemy w domowym zaciszu, na własne, nieduże potrzeby, w zasadzie nie ma wielkiego znaczenia, czy zakupimy tusz zamiennik, czy oryginalny. Jeżeli natomiast ilość wydruków, jakie wykonujemy jest duża, wtedy różnica będzie dla nas zauważalna.

Tusz do drukarki HP DeskJet 2620, z czego wynika różnica w cenie?

Głównymi czynnikami wpływającymi na cenę oryginałów i zamienników jest różnica w czasie produkcji oraz ilość testów, jakim są poddawane. Zdarza się, że tusze zamienniki mogą być wielokrotnie napełniane. Przez to wzgląd ekonomiczny przemawia za nimi.

Jak widać, zarówno tusze oryginalne, jak i zamienniki doskonale spełniają swoje funkcje, a decyzja o wyborze jest najczęściej kierowana względami ekonomicznymi.

Add Comment