Stwórz własny sklep internetowy i wybij się spośród tłumu

Czujesz, że programowanie to twoja pasja. Na początku opanowałeś w stopniu dobrym język programowania w C++. Obecnie stale programujesz przy wykorzystaniu skryptowego języka PHP. Znudziło Ci się tym razem wykonywaniem ciągle tych samych stron dla klientów – hotele i modele rezerwacji, kino i także części zamawiania biletów przez Internet. Tym razem zamierzasz zaprogramować sklep internetowy. Jednak czy samo programistyczne podejście jest tutaj kluczowe? Oczywiście, że NIE! Należy pamiętać o tym aby także pomyśleć o innych użytkownikach, którzy na co dzień nie mają w zwyczaju siedzeniu prawie całej doby w kodzie programu w celu poszukiwania błędów i modyfikacji ich. Zdecyduj się na to, że twój własny sklep internetowy będzie stworzony ze spójnym kodem źródłowym ale umożliwiającym Ci pełną interakcję z użytkownikiem. Istnieją sposoby na to jak się można wybić ze swoim sklepem internetowym wśród innych osób.

Na pierwszym miejscu postaw klienta. Nie decyduj się na sprzedaż akcesoriów dla wędkarzy jeśli tak właściwie nie będziesz znał się w tym temacie i nie odróżnisz okonia od węgorza. Odpuść sobie takie podejście ponieważ Ty jako właściciel sklepu internetowego musisz posiadać dość dobrą wiedzę na ten temat. Jeśli orientujesz się w tematach związanych z informatyką postaw na coś w tym kierunku – sprzedaż gier komputerowych, płyt CD/DVD, części komputerowych. Z upływem czasu, kiedy zobaczysz iż zaczyna przybywać Ci klientów pomyśl o tym abyś na stronie mógł wprowadzić jakieś usługi a dotyczyć to może napraw konsoli lub sprzętu komputerowego wraz z tworzeniem oprogramowania dla firm.

Jeśli chcesz zdobyć w jakiś sposób zaufanie do swojego klienta zdecyduj się na to, że wstawisz swoje zdjęcie w kategorii np. Misja sklepu. W tym miejscu Internauta będzie miał szansę na to iż sprawdzi twoją wiarygodność oraz w pewien sposób zapozna się z właścicielem.

Postaraj się automatycznie realizować zamówienia. Jeśli twój sklep internetowy będzie się rozwijał co raz szybciej pomyśl o tym aby przede wszystkim wprowadzić jasną informację dla użytkownika, która dotyczyć będzie tempa realizacji zamówienia. Kiedy nie będziesz w stanie wysłać towaru w ciągu 24 godzin napisz, że czas wysyłki będzie do 72 godzin. Taki okres będzie elastyczny zarówno dla Ciebie jak i twojego klienta.

Drugą rzeczą jest to, że na twój sklep internetowy może być zaprogramowany w sposób rewelacyjny. W swoim kodzie wykorzystałeś najlepsze techniki t. j programowanie obiektowe, dziedziczenie czy polimorfizm. Jednak co z tego skoro dla zwykłego użytkownika wejście na twoją stronę jest skomplikowane? Zdecyduj się na to, że będziesz pamiętał także o mniej zaawansowanych użytkownikach, którzy nie dzielą z Tobą twojej pasji, którą możesz nazywać jako programowanie.

Staraj się zapewniać interaktywność z użytkownikiem. Zamiast myśleć o tym w jaki sposób dodać nową funkcjonalność lub unowocześnienie zdecyduj się na to, że postawisz na interaktywność poprzez dodanie odnośnika grupy na Facebooku lub Google +. Użytkownicy co raz chętniej na tych właśnie stronach lubią wymieniać się swoimi spostrzeżeniami na różnego rodzaju tematy – dotyczące samych produktów a także rodzaju zamówienia. Pamiętaj o tym a na pewno grono wszystkich zainteresowanych będzie się stale powiększać i to w dość szybkim czasie. Na pewno dobre praktyki programistyczne to coś co może Cię wyróżnić wśród developerów ale jednak prowadząc swój sklep internetowy musisz pamiętać o każdym użytkowniku – nawet tym, który nie programuję na co dzień i będzie wchodził tylko na twoją stronę internetową po to aby wykonać jakiś jednorazowy zakup.

Postaraj się o to, że na twojej stronie będziesz robił aktualizację. Wykorzystaj ten fakt, że potrafisz świetnie programować. Postaraj się stworzyć moduły dzięki którym będziesz mógł przyciągnąć większą liczbę klientów i wybijesz się w tłumie. Jeśli chodzi o niektóre sklepy internetowe to tak naprawdę w niektórych brak jest wiadomości związanej z dostępnością jakiś towarów itp. Zdecyduj się na to, że np. na swojej stronie głównej zamieścisz informację dotyczącą tego, że te produkty są najczęściej wybierane lub w tych kategoriach są okazyjne ceny. Poprzez dążenia do ulepszania swojej strony możesz przyzwyczaić użytkownika do tego, że coś się ciągle tutaj dzieję a Ty jako twórca nie stoisz w miejscu i starasz się dostarczać najwyższą jakość usług i to tylko nie przez produkty na stronie ale także przez wprowadzane przez Ciebie funkcjonalności – to na pewno postawi Cię w dobrym świetle wśród innych.

Add Comment