Zawody i mistrzostwa e-gaming.

Granie w gry komputerowe to hobby większości polskich dzieci a także równie sporej części dorosłych. Nie ma na świecie osoby, która posiadałaby komputer a nie zagrałaby by na nim w żadną grę. No choćby nawet w windowsowego pasjansa. Ale dzisiejsze gry to oczywiście zupełnie coś innego niż stary dobry pasjans, który nomen omen powoli zanika w pamięci użytkowników komputerów osobistych. Nowoczesne gry są tak rozbudowane graficznie, że trzeba mieć bardzo dobry komputer dla gracza, żeby móc cieszyć się w pełni wszystkimi atrakcjami wynikającymi z grania w komputerową grę. Na całym świecie są miliony amatorów grania w gry komputerowe. Ale jest też garstka niezwykłych zapaleńców, którzy z grania na komputerze zrobili niezwykły sport. Sport, który jest nie tylko ich sposobem na życie, ale też sposobem na utrzymywanie się. Dzisiaj profesjonalni gracze biorą udział w zawodach i mistrzostwach e-gaming, a najlepsi potrafią eksploatować swój komputer dla gracza przez kilkadziesiąt godzin z rzędu.

Zresztą, granie w gry sportowe, czyli w pełni profesjonalne, wymaga wielu godzin codziennych treningów. Gracze profesjonalni traktują swój sport dokładnie tak samo, jak zawodowi sportowcy w sportach bardziej tradycyjnych. Dzięki takiemu podejściu do tematu możemy być pewni, że każde zawody e-gaming stoją na możliwie najwyższym poziomie. Gracze na co dzień grają na doskonałej klasy komputerach. Najlepsi oczywiście dostają je od sponsorów. Co ciekawe, najlepszy komputer dla gracza potrafi kosztować tyle co dobrej klasy samochód. Ale jeśli płacą za to sponsorzy, to graczom nie pozostaje nic innego jak swój komputer dla gracza dobrze wykorzystać. Sponsorami zawodników e-gamingu są najczęściej firmy informatyczne produkujące grę, w którą dany gracz gra. Jeśli jest turniej w jakąś konkretną grę, to jej producent zazwyczaj funduje nagrody dla graczy biorących w nim udział.

Profesjonalny komputer dla gracza to klucz do sukcesu w karierze w e-gamingu. W każdą grę, żeby osiągnąć w niej poziom mistrzowski, trzeba grać przynajmniej przez kilka miesięcy po kilka godzin dziennie. Dlatego mistrzowskie turnieje organizowane są z reguły w klasyczne gry, które na rynku są już od kilku lat. Wszystko dlatego, żeby można było do takich mistrzostw się odpowiednio przygotować. A na zawodach e-gaming wszystko jest tak, jak na sportowej arenie. Zawodnicy, najczęściej grający w kilkuosobowych drużynach, mają swoich trenerów a nawet ludzi od odnowy biologicznej. Na to wszystko muszą być pieniądze od sponsorów, ale rzeczywiście jest tak, że zawodowe granie po prostu coraz bardziej się opłaci. Opłaci się ponieważ niektóre ważne turnieje mistrzowskie są dzisiaj transmitowane na żywo w dużych telewizjach. Jeśli zatem marzy Wam się kariera w e-sporcie to najlepiej kupić odpowiednio mocny komputer dla gracza oraz jakąś najnowszą grę. Potem trzeba w tą grę grać przez kilka miesięcy bardzo intensywnie i w między czasie skrzyknąć w Internecie innych fanów tej samej gry. Jeśli to się uda można tworzyć turnieje, a przy odpowiedniej marketingowej taktyce zadbać o to, żeby w Waszą ulubioną grę powstały turnieje e-gaming o randze mistrzostw.