Dzięki temu przyśpieszyć swój komputer

Jakiś czas temu zdecydowałeś się na to, że kupiłeś sobie nowego laptopa. Jednak tak naprawdę po pewnym czasie okazało się, że twój nowy system zacząć kolokwialnie zamulać. Czy od razu musisz iść z tym na gwarancję? Niekoniecznie. Istnieją sprawdzone sposoby, które mogą usprawnić działanie twojego laptopa.

Sposób numer 1 – zdecyduj się na to, że w końcu wyczyścić swój rejestr. Jeśli korzystać z systemu operacyjnego Windows to powinieneś uświadomić sobie, że każda twoja praca np. w sieci lub na arkuszu kalkulacyjnym może pozostawiać jakiś ,,ślad”. Jeśli nie będziesz na bieżąco czyścił swojego rejestru to możesz się przyczynić do tego, że twój komputer będzie chodził powoli. Czy istnieje jakieś rozwiązanie? Oczywiście, że TAK! Zdecyduj się na instalację oprogramowania o nazwie CCleaner. Licencja freeware nie wymaga od Ciebie żadnego podawania kluczu przy rejestracji. Istnieją wersja polska – to właśnie ona pomoże Ci jeśli nie masz na wysokim poziomie języka angielskiego.

Sposób numer 2 – zdecyduj się na to, że przejrzysz swój autostart. Ze startem twojego systemu nie uruchamiaj niepotrzebnych aplikacji. To właśnie przez to przyczynisz się do optymalizacji swojego systemu. Zdecyduj się na to, że usuniesz niepotrzebne programy. Czy jest potrzebny Ci odtwarzacz muzyki lub filmów video w 3 wersjach? Oczywiście, że NIE! Zamiast tego zdecyduj się na to, że zostawisz ten, który używasz najczęściej. Tak samo może być np. w sprawie przeglądarek internetowych. Zdecyduj się na to, że zrezygnujesz z korzystania z trzech na raz. Zostaw sobie jedną i postanów o tym, że w końcu wykorzystasz jej pełne możliwości.

Sposób numer 3 – zdecyduj się, że postawisz na jakiś dodatkowy sprzęt. Zdecyduj się na to, że kupisz np. dodatkową pamięć RAM. Odczujesz zdecydowaną różnicę w nawiązywaniu do odczytywania jakiś aplikacji lub grania w twoje ulubione gry on-line. Może to odpowiedni czas na to aby zrezygnować z dysku klasycznego HDD i postawić na coś zdecydowanie innego a chodzi tutaj o SSD? To da Ci dużą korzyść ponieważ twój system będzie się o wiele szybciej uruchamiał niż wtedy kiedy jeszcze nie miałeś takiego rozwiązania.

Sposób numer 4 – zdecyduj się na to, że zainstalujesz nowy system. Czujesz, że twój Windows doprowadza Cię do ,,szału”? I nie masz więcej zamiaru czytać o tym, że jakiś program wymaga ściągnięcia dodatkowych sterowników? Zdecyduj się na to, że postawisz na coś zdecydowanie innego a chodzi tutaj przede wszystkim o Linux. Na pewno to da Ci większe pole do popisu. Nie będziesz musiał tracić miejsca na swoim dysku twardym na program antywirusowy ponieważ aby złapać w tym systemie jakieś niebezpieczeństwo należy się wysoce ,,pogimnastykować”.

Sposób numer 5 – zrób przegląd tego jakiego oprogramowania używasz. Czy jest Ci potrzebny AdobePhotoshop jeśli tak naprawdę nie starasz się wykonywać żadnych prac graficznych? Oczywiście, że NIE! Możesz mieć zainstalowany mniejszy pakiet o nazwie Gimp. Za sprawą darmowej licencji nie będziesz się musiał martwić opłatami, które istnieją jak w przypadku AdobePhotoshop. Pomyśl o tym aby zainstalować jakiś inny program Antywirusowy. Jeśli odczuwasz, że po zmianie programu w walce ochronami z wirusami twój komputer zaczął znacząco zwalniać to zdecyduj się na to, że zainstalujesz jakiś mniejszy i sprawniejszy pakiet. Dzięki temu będziesz mógł liczyć na to, że start twojego Windowsa będzie o wiele szybszy.

Sposób numer 6 – Nie gromadź niepotrzebnych plików (zdjęć, dokumentów) na pulpicie. To właśnie w tym miejscu znajdować się mogą u Ciebie najbardziej nieprzydatne rzeczy. Odśwież to miejsce a zaobserwujesz, że działanie twojego komputera jest o wiele szybsze.

Add Comment